Nowy most na Jasiołce ma mieć całkowitą długość blisko 40 metrów i został zaprojektowany jako most jednoprzęsłowy, o konstrukcji zespolonej (stalowo-betonowej), opartej na żelbetowych przyczółkach, posadowionych na palach wierconych, z jednostronnym chodnikiem.
Na ukończeniu jest wykonanie dróg dojazdowych do nowego mostu. Drogi te posiadać będą utwardzone pobocze, klasę techniczną Z i kategorię ruchu KR3. Zapewnią włączenie mostu do istniejącej sieci dróg powiatowych i drogi krajowej nr 28. Z uwagi na tereny zagrożone lokalnymi podtopieniami, będą one poprowadzone na nasypach.

Położono już również część warstw bitumicznych na drodze od strony Sobniowa i wykonano część chodników. Prace zakończą się w grudniu br., a koszt zadania to 9 758 981 zł. Nowa droga wraz z mostem stanie się swoistą małą wschodnią obwodnicą miasta, z której będą mogli korzystać mieszkańcy całego południa naszego powiatu.
Da możliwość przejazdu od południowej części Jasła do drogi krajowej nr 28 z ominięciem niezwykle obciążonego ruchem centrum miasta i dalej do części przemysłowej i w kierunku odwrotnym. Ułatwi również dojazd do szpitala i nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji, przy której powstaje obecnie lądowisko dla helikopterów ratownictwa.

Całość będzie stanowić główny szlak tranzytowy na kierunku północ-południe na terenie miasta Jasła. To z kolei przełoży się w bezpośredni sposób na płynność ruchu w tym rejonie, na co rozwiązaniem stanie się nowa przeprawa mostowa wraz z dojazdami, która stworzy możliwość alternatywnego kierunku ruchu dla aut osobowych.
Przewidziany jest również do wspólnej realizacji z gminą Jasło odcinek od przejazdu kolejowego do skrzyżowania w Wolicy. W ramach modernizacji linii kolejowej 108 planuje się przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę peronu dla przestanku kolejowego Jasło - Sobniów.
Powiat Jasielski realizuje zatoki autobusowe i zjazd do planowanego przystanku.
Komentarze
Dodaj komentarz