Zakupiony laser będzie wykorzystywany do zabiegów urologicznych na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym. Pozwoli na małoinwazyjne leczenie schorzeń urologicznych, kamicy układu moczowego, niezależnie od składu chemicznego kamieni, nacinanie zwężeń dróg moczowych oraz do ablacji powierzchniowych nowotworów dróg moczowych.

- Laser do zabiegów urologicznych pozwoli na wykonywanie zabiegów chorób urologicznych w sposób mało inwazyjny. W jasielskim szpitalu mamy jednego specjalistę z zakresu urologii, który już przyjmuje w przychodni i od nowego roku będzie wykonywał zabiegi na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym. To jest zaczyn. Mam nadzieję, że kiedyś ta działalność urologiczna się rozszerzy i że stanie się działalnością samodzielną. W naszym powiecie zapotrzebowanie na leczenie chorób urologicznych jest duże i w tej chwili korzystamy z lekarzy i Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, ale część z tych zabiegów będzie można wykonywać tu w Jaśle. Droga od pacjenta do lekarza znacznie się skróci - mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.
Powiat dofinansował również zakup cystoskopu wraz z oprzyrządowaniem, który będzie dostarczony jeszcze przed końcem 2022 roku. W sumie wartość całego dofinansowania wynosi 120 tys. zł.

Przy prezentacji lasera byli obecni: Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Beata Trzop - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Zbigniew Betlej - Zastępca Dyrektora ds. finansowych Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Dariusz Kowalski - Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dr n. med. Szymon Niemiec - Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologicznym, lek. Marek Barański, lek. Mateusz Borek.
Powiat Jasielski posiada jeszcze inne działki na sprzedaż w miejscowości Przysieki. Jedna z nich, o powierzchni ok. 0,7 ha, jest przeznaczona pod działalność gospodarczą, a pozostałe 23 - to działki budowlane o powierzchni ok. 10 arów. Przetarg na ich sprzedaż odbędzie się 17 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Jaśle.
Dochód ze sprzedaży tych nieruchomości trafi do budżetu powiatu i zostanie wydatkowany na inne inwestycje w naszym powiecie.
Komentarze
Dodaj komentarz