Jasło to piękne miasto położone w południowo-wschodniej części naszego kraju i siedziba powiatu jasielskiego. Miasteczko jest atrakcyjne pod względem turystycznym, ale warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Jaśle. Oddajemy do Twoich rąk artykuł, który nieco przybliży Ci ten temat.

Czy trudno jest znaleźć pracę w Jaśle?


Sytuacja na rynku pracy w tym mieście nie wygląda zbyt kolorowo. Według danych z końca 2017 roku stopa bezrobocia w mieście kształtowała się na poziomie 10,6%. Jest to wartość wyższa od przeciętnego poziomu dla całego kraju. Z pracą jest trudno, ale w niektórych zawodach przy odrobinie cierpliwości można znaleźć wymarzoną pracę. Najwięcej pracy jest w następujących sektorach gospodarki: rolnictwo, budownictwo, przemysł, usługi, handel i finanse. Praca w Jaśle jest, ale wymaga to znacznie więcej cierpliwości.

Przedstawiciele jakich zawodów mają najłatwiej ze znalezieniem zatrudnienia w Jaśle?


Warto też powiedzieć o tym, w jakich zawodach jest najłatwiej znaleźć pracę w Jaśle. Przedsiębiorcy z tego miasta poszukują przede wszystkim ludzi, którzy chcą pracować jako: kurier, kierowca samochodu dostawczego, portier, piekarz, sprzedawca, barman, kelner czy też pomoc kuchenna. Jest praca także dla: pracowników stacji benzynowych, opiekunek do dzieci, opiekunów starszych osób, sprzątaczek, woźnych, nauczycieli i wiele, wiele więcej. Najlepiej sprawdzaj systematycznie oferty, ponieważ sytuacja dynamicznie się zmienia.

Jakie firmy działają w Jaśle?


Gdzie można znaleźć pracę w Jaśle? W mieście działają małe firmy rodzinne, sklepiki, placówki bankowe, ubezpieczeniowa oraz dyskonty spożywcze i nie tylko. W Jaśle są też większe przedsiębiorstwa, które dają pracę wielu ludziom z całego regionu. Jest to na przykład Huta Szkła czy też producent dachów oraz pokryć dachowych. W Jaśle działa też wiele firmy budowlanych, na przykład Asgard. Wyróżnione przedsiębiorstwa przyjmują przede wszystkim pracowników fizycznych, ale także specjalistów, a więc analityków, informatyków, finansistów, księgowych, inżynierów i przedstawicieli innych zawodów. Na terenie miasta funkcjonuje również Podkarpacka Szkoła Wyższa. W tej placówce zatrudnienie znajdą w szczególności wykładowcy, nauczyciele języków obcych, sekretarki, pracownicy administracyjni, księgowi, sprzątaczki, konserwatorzy, administratorzy budynków i wiele, wiele więcej.

Jak znaleźć pracę w Jaśle?


Najlepszą metodą na znalezienie zatrudnienia w Jaśle jest systematyczne przeglądanie stron publikujących oferty pracy z regionu. Kolejnym sposobem jest odwiedzenie Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle. Placówka zapewnia bowiem nie tylko dostęp do aktualnych ofert pracy, ale oferuje szereg rozwiązań, które pomogą Ci zdobyć dodatkowe umiejętności. Możesz skorzystać między innymi z takich opcji jak kursy, szkolenia czy staże. Ponadto, osoby, które pragną założyć działalność gospodarczą, mogą też otrzymać dofinansowanie.

Nie jest łatwo z pracą w Jaśle, jednak z roku na rok sytuacja w mieście zmienia się na korzyść. Co więcej, można także poszukać pracy w innych pobliskich miejscowościach. Dobre połączenie komunikacyjne z innymi atrakcyjnymi miastami zapewnia mieszkańcom dodatkową szansę na zdobycie wymarzonej pracy. Przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania można osiągnąć naprawdę dużo w tej kwestii!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.