Co zrobić, by zyskać niezwykle wygodne i odpowiednie do naszej wady wzroku, okulary? Oto garść wskazówek.

Zbadaj wzrok u specjalisty od ochrony wzroku


Chcąc mieć dobrze dobrane parametry okularów korekcyjnych, musisz skorzystać z badania wzroku u specjalisty od ochrony wzroku. To w jego gabinecie dowiesz się, jakie okulary powinieneś nosić. Specjalista określi rodzaj wady oraz wartość korekcyjną szkieł okularowych, ale taka wizyta pozwala również wykryć objawy chorób oczu. Stąd też nawet osoby już noszące okulary nie powinny zapominać o wizytach kontrolnych, najlepiej minimum raz w roku.

Zrealizuj receptę na okulary w odpowiednim miejscu


Następnie, gdy otrzymasz receptę na okulary korekcyjne, możesz ją zrealizować zamawiając okulary w sklepie internetowym wOkularach.pl. Znajdziesz tam znacznie tańsze, nawet o kilkadziesiąt procent, okulary korekcyjne. Oprócz wysokiej jakości, wyróżniają się one nietuzinkowym designem. Możesz więc je wygodnie dopasować do własnych oczekiwań i gustu. Do wyboru szereg interesujących oprawek, dzięki którym podkreślisz kształt Twojej twarzy.

Pamiętaj o uszlachetnieniach


Dobre okulary korekcyjne to nie tylko modny gadżet, ale przede wszystkim wyrób, który umożliwia dbanie o Twoje widzenie. Oprócz korekty wady wzroku, okulary nierzadko oferują różne filtry np. polaryzacyjny czy też zabezpieczający przed nadmiernym promieniowaniem światła niebieskiego, emitowanego np. z urządzeń elektronicznych. Dlatego jeżeli na co dzień pracujesz przy komputerze i Twój wzrok jest narażony na tego rodzaju promieniowanie, skorzystaj z możliwości, jaką dają tego rodzaju uszlachetnienia. Twój wzrok z pewnością Ci podziękuje!

Wybierz odpowiedni rodzaj ramek


Zwróć uwagę na to, że okulary korekcyjne mogą stanowić ciekawe dopełnienie Twojego wizerunku. Aby jednak tak się stało, muszą one pasować do kształtu Twojej twarzy.

Jeżeli masz kwadratową buzię, a więc wyróżnia się ona tym, że wysokość i szerokość twarzy jest taka sama lub zbliżona, masz szerokie czoło lub podbródek, a dodatkowo masz mocno zarysowaną linię podbródka, skroni i policzków, oznacza to, że w Twoim przypadku lepiej sprawdzą się okulary okrągłe albo owalne. Sięgnij np. po popularne Aviatorki.

Z kolei, gdy masz zaokrąglony podbródek i pełne policzki, a wysokość i szerokość twarzy jest zbliżona, masz buzię okrągłą. Do takiej twarzy pasować będą kwadratowe, prostokątne i wyraziste wzory okularów korekcyjnych. Celem takich okularów jest optyczne wydłużenie i wyszczuplenie rysów twarzy. Jeżeli nie chcesz, by okulary podkreśliły okrągły kształt Twojej buzi, unikaj takich modeli.

Wysokie czoło, łagodnie zarysowana szczęka i mocno zaznaczony szpiczasty podbródek - jeżeli opis pasuje do Twojej buzi oznacza to, że wyróżniasz się trójkątną twarzą. Pasować Ci będą okulary zaokrąglone i oprawki typu na żyłkę lub tzw. druciaki. Zrezygnuj z kolei z okularów, które mają mocno zarysowaną linię brwiową.

Kontroluj stan wzroku i wymieniaj okulary korekcyjne


Pamiętaj, by odwiedzać specjalistę od ochrony wzroku na wizytach kontrolnych. W razie zmiany wady wzroku, wymień okulary na takie, które będą odpowiadać potrzebom Twojej wady refrakcji. Systematyczne kontrole pomogą Ci wyłapać moment pogorszenia się wzroku i umożliwią szybsze działanie.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak możesz dobrać idealne okulary korekcyjne dla siebie. Odwiedź sklep internetowy wOkularach.pl i znajdź tam idealne okulary dla siebie, które pozwolą Ci na wygodną korektę wady wzroku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.