Niespodziewane odejście Leo Messiego z Barcelony jest do dzisiaj przedmiotem licznych dyskusji wśród kibiców i ekspertów. Kiedy jednak klub ogłaszał światu tę wiadomość, nikt nie zakładał, że Messi doczeka się godnego następcy. Tym następcą stał się oczywiście Robert Lewandowski, który w 2022 roku trafił do Barcelony z Bayernu Monachium. Transfer ten od samego początku wzbudzał ogromne zainteresowanie.
Występy Polaka w koszulce Barcelony nadają dodatkowego charakteru nadchodzącemu meczowi pomiędzy Polską i Argentyną. Podczas fazy grupowej MŚ 2022 Lewandowski oraz Messi staną po przeciwnych stronach boiska. Jaki będzie wynik tej rywalizacji?

Barcelona bez Messiego - kto jest następcą Argentyńczyka?


Leo Messi może wzbudzać różne emocje u fanów futbolu. Nikt nie ma jednak podstaw do umniejszania rewelacyjnych osiągnięć Argentyńczyka. W barwach Barcelony Leo Messi stał się żywą legendą światowego futbolu. Każdy kibic Barcelony zdawał więc sobie sprawę z tego, że znalezienie następcy Messiego będzie niezwykle trudne.

Kiedy Messi odszedł z Barcelony, kibice szybko zaczęli spekulować nad tym, kto zostanie jego następcą. Początkowo oczy wielu sympatyków Dumy Katalonii były zwrócone w kierunku Ansu Fatiego. Młody wychowanek Barcelony zdążył już pokazać swój piłkarski potencjał, dzięki czemu po odejściu Messiego otrzymał wyjątkową koszulkę z numerem 10. Niestety, Fati nie mógł od razu udowodnić słuszności tego wyboru, ponieważ kontuzje wymusiły na nim długą przerwę w grze.

W tej sytuacji zarząd klubu zaczął szukać innego piłkarza, który mógłby godnie zastąpić Messiego. Jednocześnie z Bawarii zaczęły dobiegać szokujące doniesienia o tym, że Robert Lewandowski nie zamierza przedłużyć kontraktu z klubem. Wówczas działacze Barcelony rozpoczęli udane starania o pozyskanie polskiego napastnika. Pomyślnie przeprowadzony transfer oraz fenomenalny początek Lewandowskiego w barwach "Blaugrany" wlał sporo nadziei w serca kibiców. W efekcie to właśnie Polak zapracował na miano piłkarza, który wchodzi w buty wielkiego Argentyńczyka.

Lewandowski kontra Messi jako tło dla meczu Polska - Argentyna


Cała opisana wyżej historia nabiera absolutnie wyjątkowego charakteru w kontekście zbliżających się MŚ 2022. W trakcie fazy grupowej MŚ 2022 w grupie C dojdzie do meczu Polska - Argentyna. Piłka nożna przez 90 minut będzie więc należeć do dwóch wirtuozów, czyli Lewandowskiego oraz Messiego. Obydwaj są kapitanami swoich drużyn. Obydwaj słyną ze strzelania bramek. Obydwaj mają poprowadzić swoje zespoły do triumfu. Który z nich odniesie sukces?

Kursy bukmacherskie, opinie ekspertów oraz większość obiektywnych argumentów przemawia za reprezentacją Argentyny. To właśnie zawodnicy "Albicelestes" mają większą jakość piłkarską oraz lepiej prezentują się jako drużyna. Jednak historia futbolu już nieraz pokazała, że na boisku może wydarzyć się prawdziwa sensacja. Toteż zwycięzcę opisywanej konfrontacji poznamy dopiero po końcowym gwizdku meczu Polska - Argentyna.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.