Język angielski jest niezbędny do zdobycia pracy na ważnym stanowisku w firmie międzynarodowej. Dzięki niemu można swobodnie podróżować po całym świecie i komunikować się z ludźmi mieszkającymi w różnych zakątkach globu. Nauka angielskiego jest niezwykle ważna i w tej kwestii wcale nie trzeba polegać na szkolnym nauczycielu - zobacz, w jaki sposób możesz samodzielnie przyswoić ten język.

Nauka angielskiego może być dobrą zabawą!


Angielski jest tak powszechny, że często uczymy się go mimowolnie. Stałe osłuchiwanie się z językiem obcym jest najlepszą drogą do tego, by w przyszłości mówić jak native speaker. W jaki sposób można przyspieszyć proces nauki?

Warto spędzać wolny czas w towarzystwie języka angielskiego. Najprostszym sposobem poznawania różnych akcentów i przyswajania potocznych sformułowań jest oglądanie anglojęzycznych filmów lub seriali z ich oryginalną ścieżką dźwiękową i angielskimi napisami. W ten sposób można szybko nauczyć się poprawnej wymowy, a nieznane słowa da się łatwo przetłumaczyć poprzez wykorzystanie internetowego translatora. Miłośnicy muzyki mogą umilać sobie czas, tłumacząc ulubione piosenki brytyjskich lub amerykańskich artystów. Takie zajęcia stanowią doskonałe połączenie rozrywki oraz skutecznej nauki.

Czytanie i słuchanie po angielsku - z jakich źródeł korzystać?


Wiele osób lubi uczyć się angielskiego poprzez czytanie tekstów. W zależności od stopnia zaawansowania można zdecydować się na przeglądanie różnych książek anglojęzycznych autorów. Początkujący wiele nauczą się z opowiadań dla najmłodszych, a osoby znajdujące się na wyższym poziomie mogą sięgnąć po kryminały, dramaty, a nawet klasyki literatury, gdzie znajduje się wiele zwrotów, które przestały mieć zastosowanie we współczesnym angielskim.

Ciekawą formą nauki języka jest także słuchanie podcastów po angielsku. Również w tym przypadku, należy dostosować audycję do stopnia zaawansowania.

Podręcznik do nauki angielskiego - dobry sposób na utrwalenie wiedzy


Naukę w formie rozrywki najlepiej wesprzeć profesjonalnymi materiałami, które ułatwiają przyswojenie języka obcego. Na rynku można znaleźć wiele dobrych pozycji dla młodzieży i dorosłych. Osoba władająca językiem angielskim na poziomie A2/B1 może korzystać na przykład z publikacji:

Impulse 2 - Macmillan,
Life Vision. Pre-Intermediate - Oxford University Press,
#trends 3 - Nowa Era,
New Password A2+/B1 - Macmillan.

Warto zapoznać się z kilkoma podręcznikami i wybrać ten, który najlepiej wpisuje się preferencje ucznia. Ciekawe i angażujące treści pozwolą zachować skupienie przez długi czas, a nauka z elementami rozrywki będzie czystą przyjemnością.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.