W Dębowcu odbyły się obchody 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W dniu 11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody w Gminie Dębowiec rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny oraz z okazji 250-lecia istnienia Gwardii Dębowieckiej w Kościele Parafialnym w Dębowcu.

Kolejno na placu przy pomniku Batalionu Obrony Narodowej i Kompanii "Dębowiec" wspólnie odśpiewany został hymn narodowy. Tuż po hymnie delegacja władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Dębowiec Marcinem Bolkiem, Przewodniczącą Rady Gminy Teresą Pachana oraz Sekretarzem Gminy Piotrem Zoła oraz przybyłe delegacje złożyły kwiaty i symboliczne znicze pod pomnikiem.

Następnie na płycie rynku nastąpiło uroczyste podniesienie flagi na maszt przez poczet flagowy Gwardii Dębowieckiej. Na znak szacunku i uczczenia Święta Niepodległości delegacja władz samorządowych złożyła kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Ostatnim punktem była część artystyczna w sali widowiskowej Urzędu Gminy.

święto niepodległości w Gminie Dębowiec

Wójt Gminy Dębowiec - Marcin Bolek w swoim przemówieniu nawiązał do historycznych wydarzeń naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, mówiąc:
- To właśnie dzisiaj składamy hołd wszystkim, którzy przyczynili się do odrodzenia państwa polskiego. Dbajmy o to, żeby wartości przekazywane młodemu pokoleniu, stały na straży godności naszego Narodu, naszej historii, kultury i dziedzictwa naszych ojców.

Dalej Gospodarz Gminy w swoim wystąpieniu złożył życzenia z okazji Jubileuszu 250-lecia istnienia Gwardii Dębowieckiej, wyrażając słowa uznania i podziękowania dla wszystkich członków Gwardii. W ramach wdzięczności za długoletnie kultywowanie tradycji, krzewienie idei patriotycznej oraz czynny udział w uroczystościach patriotycznych czy społeczno-kulturalnych, organizowanych na terenie Gminy Dębowiec - wręczył pamiątkowy grawerton. Na pamiątkę Jubileuszu przygotowana została prezentacja, ukazująca historię Gwardii.

uroczystości w Dębowcu

Piękny i poruszający występ artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Cieklinie był czasem refleksji i zadumy. Kończąc obchody Wójt Gminy serdecznie podziękował wszystkim za udział w wydarzeniu, zaś nauczycielom i uczniom w ramach wdzięczności za przygotowanie przedstawienia wręczył upominki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.