W Urzędzie Gminy w Dębowcu odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych.
Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. W tym okresie swoje myśli kierujemy ku naszym bliskim, ale też ku osobom starszym czy samotnym, którzy potrzebują naszego wsparcia i opieki. Są to ludzie, przy których powinniśmy stanąć i poświęcić im chwilę swojego czasu.

Ta myśl spowodowała, iż po 2 latach przerwy związanej z pandemią, w Urzędzie Gminy w Dębowcu zorganizowano spotkanie wigilijne, by powrócić do tej pięknej tradycji.

18 grudnia w sali widowiskowej Urzędu Gminy zorganizowane zostało spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Tradycyjnie rozpoczęto je Mszą Świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Leszek Kwiatkowski. Przybyłych Mieszkańców serdecznie przywitał Wójt Gminy Dębowiec - Marcin Bolek, składając życzenia wraz z Przewodniczącą Rady Gminy - Teresą Pachaną.
Wstępem do radosnego świętowania był występ artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Zarzecza.

W świątecznej atmosferze, wśród składanych sobie wzajemnie życzeń, połamano się opłatkiem i rozpoczęto wieczerzę wigilijną, na której nie zabrakło tradycyjnych potraw. Wspólnego kolędowania i licznych rozmów nie było końca. Na zakończenie spotkania każda osoba otrzymała świąteczny podarunek.

- W imieniu Wójta Gminy Dębowiec Marcina Bolka serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym Mieszkańcom. Wdzięczność kierujemy w stronę Ks. Proboszcza za wspólną modlitwę oraz Pana Organisty wraz z obsługą ołtarza za zaangażowanie podczas Mszy Świętej. Dziękujemy Dyrekcji, opiekunom oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej z Zarzecza za wspaniały program słowo-muzyczny. Słowa podziękowania należą się także strażakom z OSP z Łazów Dębowieckich, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zgromadzonych gości.

- Wyrażamy nadzieję, że tegoroczne spotkanie po tak długiej przerwie będzie kontynuowane w przyszłości, gromadząc jeszcze liczniej Mieszkańców Gminy Dębowiec w tym wyjątkowym, świątecznym okresie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.