Po raz szósty strażacy diecezji rzeszowskiej pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu.
VI Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbyła się w niedzielę 28 maja.

VI diecezjalna pielgrzymka strażaków do sanktuarium w Dębowcu

Uroczystej mszy świętej będącej głównym punktem pielgrzymki przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

- W waszej służbie tak często okazuje się prawdą, że czas to miłość, dlatego potrzebny jest nam tak bardzo wasz pośpiech. Tak bardzo liczymy na to, że zrobicie wszystko, aby w porę zdążyć tam, gdzie człowiek potrzebuje waszej pomocy, waszego profesjonalizmu. Ta wasza służba to przecież czysta w praktyce stosowna miłość. Czas, który macie do dyspozycji jest zapisany czynami miłości, wypełniony waszą czynną miłością w służbie człowiekowi. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Raz jeszcze dziękujemy za tę miłość. Nie w słowach deklarowaną, ale poświadczoną każdego dnia tą wielką determinacją, dyspozycyjnością, bezinteresownością - mówił w homilii ordynariusz rzeszowski.

VI diecezjalna pielgrzymka strażaków do sanktuarium w Dębowcu

W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele zarówno zawodowej jak i ochotniczej straży pożarnej. Wśród nich Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, Komendant Powiatowy PSP w Jaśle bryg. Piotr Śmietana, zastępca komendanta bryg. Jan Szeląg oraz członek Zarządu Głównego Związku OSP jednocześnie prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle dh Stanisław Święch. Nie zabrakło przedstawicieli władz różnego szczebla, m.in. obecne były poseł Maria Kurowska, senator Alicja Zając i Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka. Licznie uczestniczyły poczty sztandarowe z jednostek OSP oraz PSP. Obecna również była kompania honorowa z Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.