Mateusz Dąbrowski z Zarzecza wyhodował w swoim ogrodzie największą dynię w Polsce.
Mieszkaniec gminy Dębowiec, Mateusz Dąbrowski z Zarzecza, właściciel gospodarstwa Big Pumpkins Mateusz Dąbrowski wyhodował w swoim ogrodzie prawdziwego giganta dynię, która ważyła ponad 800 kg i wciąż rosła.

W sobotę (14 października) podczas obchodów Dnia Dyni w Powsinie koło Warszawy Mateusz Dąbrowski walczył o tytuł najcięższej dyni podczas festiwalu. Udało się i dynia zdobyła pierwsze miejsce.

największa dynia w Polsce

Otrzymała nagrodę Dyrektora PAN Ogrodu Botanicznego - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Nie znalazła konkurencji na swojej drodze. Z wagą dochodzącą do 907 kg, zdobyła najbardziej prestiżowe wyróżnienie i została największą dynią w Polsce.

Gospodarstwo Mateusza Dąbrowskiego odwiedził również Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek, który z podziwem oglądał ten piękny okaz. Mieszkaniec Gminy Dębowiec, realizując swoje hobby zdobył już liczne trofea i wyróżnienia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.