W Zespole Szkół w Dębowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z obchodami Jubileuszu 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej.
W piątek (13 października) w Zespole Szkół w Dębowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z obchodami Jubileuszu 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza, po którym przedstawiona została historia Komisji Edukacji Narodowej. Następnie uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu uczniów - śpiewy, recytacje oraz scenki teatralne. Wspomnienia osób, które pracowały w szkole przywołała nostalgiczna prezentacja multimedialna.

dzień nauczyciela w Dębowcu

Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek wyraził słowa uznania dla niezwykle cennej i wartościowej działalności na rzecz edukacji i kształcenia młodego pokolenia, dziękując za trud włożony w proces dydaktyczny i wychowawczy. Na pamiątkę Jubileuszu 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Dębowiec - Teresą Pachaną wręczył Dyrekcji Zespołu Szkół w Dębowcu pamiątkowy grawerton.
Nie zabrakło serdecznych życzeń skierowanych w stronę nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców, płynących od Jolanty Strzępek, członków komisji oświatowej czy przedstawicieli Rady Rodziców.

W tym wyjątkowym dniu w podziękowaniu za owocną współpracę Wójt Marcin Bolek otrzymał z rąk dyrekcji statuetkę "Przyjaciela Zespołu Szkół w Dębowcu". Na zakończenie uroczystości pracownicy szkoły i zaproszeni goście otrzymali pamiątki, a wszystkie dzieci słodki upominek.

obchody Dnia Edukacji Narodowej w Dębowcu

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Dębowiec - Marcinem Bolkiem, Przewodniczącą Rady Gminy - Teresą Pachaną oraz Sekretarzem Gminy - Piotrem Zołą oraz członkowie komisji ds. oświaty, kultury, turystyki i sportu Rady Gminy Dębowiec: Pani Aleksandra Stachurska, Pani Dorota Sroka-Lewosz oraz Pan Andrzej Piątkiewicz. Podczas uroczystości obecni byli także: Pani Jolanta Strzępek - przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych - Pani Lucyna Mastaj, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.