Piłkarze klasy okręgowej w weekend (28-29 sierpnia) rozegrają mecze w ramach III kolejki. Najciekawiej zapowiada się spotkanie na stadionie w Samoklęskach, gdzie rewelacyjny lider, beniaminek Zamczysko Mrukowa podejmuje spadkowicza z IV ligi Partyzanta Targowiska, który również odniósł dwa zwycięstwa.
Pozostałe drużyny z powiatu jasielskiego także czekają trudne przeprawy na boiskach rywali - Ostoi Kołaczyce ze Startem Rymanów, a Czarnych Jasło w Grabówce. Pauzuje Tempo Nienaszów.

Start Rymanów - Ostoja Kołaczyce (s. 17)
Sędziują Przemysław Gancarz oraz Tomasz Wierdak i Mateusz Gumienny.

Bardzo trudne zadanie czeka Ostoję Kołaczyce. Drużyna Roberta Podkulskiego przegrała obydwa mecze z beniaminkami Cisami Jabłonica Polska i Wiki Sanok. Start Rymanów pokonał Czarnych Jasło i - mimo nie najlepszej gry - Przełęcz Dukla. To jeden z pretendentów do awansu. Drużyna Szymona Gołdy wzmocniona kilkoma zawodnikami przed sezonem, pozyskała jeszcze Karola Sępa z Karpat Krosno.

Zamczysko Mrukowa - Partyzant Targowiska (n. 13)
Sędziują Marcin Samborowski oraz Mateusz Gumienny i Tomasz Pikuła.

Dla rewelacyjnego beniaminka, który w dwóch meczach strzelił rywalom po 4 bramki i przewodzi stawce, będzie to prawdziwy test możliwości. Partyzant po spadku z IV ligi i wymianie 10 zawodników w składzie ma również komplet zwycięstw. Drużyna Mateusza Ostrowskiego nie straciła gola w tym sezonie. Ma żelazną obronę z doświadczonymi zawodnikami na czele z Kamilem Chmielowskim i Łukaszem Śliwińskim. Zespół Dariusza Kmiecika zawsze wychodzi na boisko by wygrywać. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

Grabowianka Grabówka - Czarni 1910 Jasło (n. 15)
Sędziują Tomasz Jagieła oraz Beata Wosiewicz i Dariusz Łuksa.

Czarni Jasło są faworytem. Po efektownym zwycięstwie z Markiewicza Krosno, jeżeli drużyna Adama Domaradzkiego zagra tak konsekwentnie jak ostatnio, a Dariusz Bałut, Paweł Kowalkowski i Marcin Krajewski nie będą zawodzić pod bramką rywali, to Czarni nie powinni mieć problemów z wygraniem meczu. To jednak trudny teren i trener Grabowianki Janusz Sieradzki wymaga od swoich zawodników pełnego zaangażowania. Gospodarze tego meczu przegrali obydwa spotkania z Zamczyskiem Odrzykoń i Przełomem Besko. Odpadli również w Pucharze Polski, ulegając w minioną środę Cisom Jabłonica Polska 3-6.

W pozostałych meczach III kolejki:
Beskid Posada Górna - Zamczysko Odrzykoń (n. 13)
Cisy Jabłonica Polska - Szarotka Uherce (n. 15)
Wiki Sanok - Nafta Jedlicze (n. 15)
Cosmos Nowotaniec - Przełom Besko (n. 15)
Markiewicza Krosno - Przełęcz Dukla (n. 16:30)

Pauzuje Tempo Nienaszów.