W ubiegły weekend strzelcy Husarii Krosno rozpoczęli sezon 2024 startując w międzynarodowych zawodach w Złotoryi. Jagoda Szajna oraz Izabela Gajewska zdobyły brązowe medale.
Jagoda Szajna rywalizowała w karabinie seniorek, pierwszego dnia zawodów zajmując trzecie miejsce z wynikiem 621,2 pkt. Wygrała mistrzyni świata z 2023, Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław). W drugim dniu rywalizacji Jagoda była czwarta (619, 6 pkt), natomiast po finale zakończyła rywalizację na szóstej pozycji.

zawodniczki Husarii Krosno

W kategorii juniorek Husarię reprezentowały dwie zawodniczki. Pierwszego dnia rywalizacji brązowy medal zdobyła Izabela Gajewska (617,7), natomiast Dominika Śmietana była siódma (607,7 pkt). Drugie strzelanie krośnieńskie juniorki zakończyły na 10 (Dominika) i 12 (Izabela) pozycji.

Jagoda i Izabela ponadto osiągnęły normę na I klasę sportową oraz awansowały do złotego finału turnieju, w którym głównymi nagrodami były sztabki złota. Izabela w tym finale była szósta.
W zawodach brało udział ponad 200 zawodników z Polski i Czech. Oprócz zawodniczek z Krosna w zawodach wzięły udział również juniorki z klubu Strzelec Jedlicze. Julia Winiarz w karabinie zajęła 17 i 18 miejsce, natomiast Pola Urbanek w tej samej konkurencji była 24 oraz 22.