Niezabezpieczony ładunek płyt chodnikowych, zwrócił uwagę kolbuszowskich policjantów przewożony na samochodzie przez pijanego kierowcę.
W miniony piątek (1 kwietnia), policjanci z referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie Kolbuszowej. Około godz. 17, funkcjonariusze zauważyli jadące ulicą Jana Pawła II dostawcze Iveco, którym przewożone były niewłaściwie zabezpieczone płyty chodnikowe. Funkcjonariusze obawiając się o bezpieczeństwo, pojechali za tym pojazdem. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i pojechał w kierunku ronda na ul. Mieleckiej w Kolbuszowej Dolnej. Podczas przejeżdżania przez rondo, z samochodu zaczęły spadać na jezdnię płyty chodnikowe.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kilkaset metrów dalej zatrzymali kierowcę. W trakcie legitymowania 30-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,28 promila alkohol w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Na miejsce przyjechał właściciel pojazdu, który zabezpieczył samochód oraz uprzątnął porozrzucane płyty.

30-latek został ukarany mandatem karnym za niewłaściwe zabezpieczenie ładunku. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.