Po dwóch latach przerwy, spowodowanej epidemią koronawirusa, Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych i prezydent Krosna Piotr Przytocki ponownie zaprosili na krośnieński rynek na uroczyste święcenie wielkanocnych pokarmów.
Tradycyjne spotkanie z udziałem włodarzy miasta i przedstawicieli parafii odbyło się z powodu niesprzyjającej aury na podcieniach.

Przyniesione przez mieszkańców koszyczki poświęcił proboszcz parafii Fara ks. Andrzej Chmura. Kapłan odmówił też modlitwę i złożył życzenia świąteczne.

Święcenie pokarmów na rynku w Krośnie 2022

Zwracając się do zebranych, prezydent Krosna Piotr Przytocki podziękował za organizację spotkania i złożył świąteczne życzenia. - Święta Wielkanocne to wielki czas nadziei związanej ze zmartwychwstaniem Chrystusa. Życzę spokojnych świąt i nadziei na lepsze jutro, nadziei na świat wolny od wojen, nadziei na świat, który będzie żył w pokoju - powiedział prezydent.

Wielkanocne życzenia złożył także przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit, poseł Joanna Frydrych i prezydent Unii Przedsiębiorczych Paweł Bachota.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.