Policjanci zatrzymali 30-latka, który kradł żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych z dróg serwisowych przy trasie S19 i autostradzie A4.
Od 7 października br. policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych na drogach serwisowych przy trasie S19 i autostradzie A4. Do kradzieży dochodziło w rejonie miejscowości Bratkowice, Mrowla, Rudna Wielka, Terliczka. Nieznany sprawca skradł kilkadziesiąt sztuk pokryw, a łączna wartość strat przekraczała 70 tys. złotych.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli ustalanie sprawcy. Okazało się, że skradzione pokrywy zostały sprzedane na złom. Na podstawie zebranych informacji policjanci z wydziału kryminalnego, przy wsparciu funkcjonariuszy z komisariatu w Trzebownisku, ustalili i w ubiegły czwartek zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Jak ustalili policjanci, skradzione pokrywy sprzedawał jako złom, a pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Podczas przesłuchania 30-latek przyznał się do winy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu łącznie trzy zarzuty - kradzieży z włamaniem i kradzieży 105 żeliwnych pokryw o wartości ponad 71 tys. złotych.

Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 30-latka policyjnego dozoru, połączonego z zakazem opuszczania kraju.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.