W Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok przeciwko 45-letniemu Krystianowi G. Mężczyzna, który miał postawione dwa zarzutu, dobrowolnie poddał się karze.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej, prowadzili śledztwo dotyczące wyłudzenia pieniędzy z tzw. tarczy antykryzysowej.

Z ustaleń śledztwa wynikało, że 45-latek prowadząc działalność na terenie gminy Rymanów w celu uzyskania dotacji, fałszował dokumentację dotyczącą liczby zatrudnianych przez siebie pracowników. Przedstawiał je następnie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Polskim Funduszu Rozwoju, wprowadzając urzędników w błąd co do istnienia podstawy przyznania subwencji w ramach tarczy finansowej.

Śledztwo zakończyło się postawieniem Krystianowi G. dwóch zarzutów.

- Od czerwca do końca lipca 2020 roku reprezentując dwie spółki z siedzibą na terenie gminy Rymanów, doprowadził Polski Fundusz Rozwoju S.A. w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 648 tys. zł. Kwota taka stanowi mienie znacznej wartości - poinformowała prokurator rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Drugi zarzut dotyczy niekorzystnego rozporządzenia mieniem Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie. W tym przypadku jest to ponad 74,5 tys. zł.

Krystian G. w trakcie śledztwa przyznał się do winy.

- Jego wyjaśnienia są zgodne z ustaleniami faktycznymi i wskazują, że dopuścił się zarzucanych mu czynów - dodała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.

Oskarżony złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zaproponował łączną karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zobowiązał się też do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem w wysokości 648 tys. zł na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w Warszawie oraz ponad 74,5 tys. zł na rzecz Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie.
Propozycja została zaakceptowana przez prokuraturę, która złożyła do Sądu Okręgowego w Krośnie wniosek o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kar.

Sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie poinformował, że sąd przychylił się do tego wniosku i skazał 45-letniergo mężczyznę na zaproponowane wcześniej kary.

Mieszkanie gminy Rymanów był wcześniej karany.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.