W partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych wykryto wysoką liczbę bakterii Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.
Producent - Konspol Holding Sp. z o.o. podjął pełną współpracę z organami Inspekcji Weterynaryjnej w celu zidentyfikowania źródła zagrożenia i wycofania wyrobu z rynku. Poinformował dystrybutora o stwierdzonej niezgodności wyrobu oraz o konieczności natychmiastowego jego wycofania.

Jeronimo Martins Polska S.A. wycofała produkt ze sprzedaży 6 czerwca z centrów dystrybucyjnych i sklepów sieci Biedronka, do których był dostarczony.

Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorują proces wycofywania produktu.

Chodzi o produkt "Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g", sprzedawany pod marką Dania Express, o numerze partii 153/V i terminie przydatności do spożycia 14/06/2023.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.