Do 8 lat więzienia grozi 36-latkowi, który oszukał kilkanaście osób na ponad milion złotych.
Kilka dni temu, do Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim, zgłosił się mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który powiadomił o oszustwie na jego szkodę. Jak relacjonował mężczyzna, został on namówiony przez znajomego do udzielenie mu pożyczki, która miała zostać przeznaczona na wykup floty pojazdów i ich dalszą odsprzedaż, co w krótkim czasie miało wygenerować szybki zysk. Jak się okazało, zgłaszający został oszukany. Stracił w ten sposób kilkanaście tysięcy złotych.

Wkrótce, do komisariatu zgłosiły się kolejne osoby, które w ten sposób zostały oszukane. Sprawca tych oszustw został zatrzymany. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna, prowadząc działalność ubezpieczeniową, oferował swoim klientom poza ubezpieczeniami również inwestycje, mające przynieść szybkie zyski. W tym celu mężczyzna uzyskiwał od pokrzywdzonych pożyczki, które miały być przeznaczone na wykup floty pojazdów, a następnie ich szybką odsprzedaż z dużym zyskiem.

Mężczyzna oferował również inwestycje środków pieniężnych na wysoko oprocentowywanych lokatach. Chcąc wzbudzić zaufanie, początkowo wywiązywał się z przyjętych zobowiązań i wypłacał swoim klientom "rzekomo" zarobione pieniądze. Takie działanie uwierzytelniało jego działalność, a jednocześnie powodowało, że nowych klientów przybywało. Mężczyzna był wiarygodny i wzbudzał zaufanie, jednak po pewnym czasie przestawał się kontaktować z osobami, które udzieliły mu pożyczek. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni wynosiły od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

47-latek z dożywotnim zakazem i ponad 4,5 promilami
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 36-latkowi kilkunastu zarzutów oszustw na kwotę ponad miliona złotych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

Prowadzący postępowanie proszą, aby osoby, które mogły zostać oszukane w ten sposób przez podejrzanego, składały zawiadomienia w tej sprawie w jednostkach policji najbliższych swojego miejsca zamieszkania. Będą one dołączone do postępowania w tej sprawie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.