1710,10 kg plastikowych nakrętek zebrali uczniowie ośmiu szkół podstawowych z gminy Skołyszyn w ramach akcji charytatywnej i konkursu „Pozytywnie zakręceni”. Nakrętki zostaną przekazane Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym.
Celem konkursu i zarazem akcji charytatywnej, którego organizatorami była Gmina Skołyszyn wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, było promowanie ekologicznego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz pozyskanie funduszy dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci ze zbiórki plastikowych nakrętek przez wszystkie szkoły podstawowe z gminy Skołyszyn.

Do konkursu przystąpiło osiem szkół podstawowych z Bączala Dolnego, Harklowej, Jabłonicy, Kunowej, Lisowa, Przysiek, Skołyszyna i Święcan. 7 maja jury w składzie zastępca wójta Gminy Skołyszyn Paweł Gutkowski, dyrektor GOKiCz w Skołyszynie Marta Gąsiorowska i specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i kontroli Małgorzata Kwiatkowska po przeanalizowaniu raportów z przebiegu zbiórek w poszczególnych szkołach i protokołów odbioru nakrętek oraz biorąc pod uwagę regulamin konkursu „Pozytywnie zakręceni”zdecydowało, że placówką, która uzyskała najwyższy wynik jest Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym. Otrzyma nagrodę główną konkursu - stację modułową do segregacji odpadów.

Na podstawie raportów przekazywanych przez placówki oświatowe, jury wskazało również trzech najlepszych uczniów, którzy zebrali największą ilość nakrętek. Są to Julia Stygar (Szkoła Podstawowa w Skołyszynie) - 74,3 kg, Oliwia Stygar (Szkoła Podstawowa wSkołyszynie) - 74,3 kg i Aleksandra Mitrut (Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym) - 71,88 kg.

Podczas akcji uczniowie ośmiu szkół z gminy Skołyszyn zebrali łącznie 1710,10 kg plastikowych nakrętek, które przekazane zostaną Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.