Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy organizuje pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej (powiat nowotarski) w wyniku pożaru, który wybuchł 19 czerwca. Ogień strawił 21 domów i 23 budynki gospodarcze.
Druhowie z OSP w Trzcinicy organizują zbiórkę materiałów budowlanych w swojej jednostce na rzecz pogorzelców. - Mając w pamięci 2020 rok oraz ogromny odzew i zaangażowanie ludzi dobrego serca, którzy pomagali naszym mieszkańcom po powodzi błyskawicznej, nie możemy przejść obojętnie obok tragedii w Nowej Białej. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrego serca do przekazywania materiałów budowlanych, które z pewnością przydadzą się w odbudowie mieszkań dla osób poszkodowanych - podkreślają strażacy z Trzcinicy.

Materiały budowlane zbierane są przy remizie OSP w Trzcinicy. Po zebraniu odpowiedniej ilości zostaną one dostarczone przez druhów do Nowej Białej.

- Prosimy bardzo o wsparcie osoby prywatne jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Pokażmy mieszkańcom małopolski ze nie zostajemy obojętni na ich los - apelują strażacy.

Jest już pierwszy odzew. Firma Juna przekazała pustaki, a Skatpol-Bud cement i zaprawę tynkarską.

OSP Trzcinica organizuje pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej
Fot. OSP Trzcinica

Osoby zainteresowane akcją oraz wsparciem rzeczowym mieszkańców Nowej Białej proszone są o kontakt telefoniczny - 665898600 lub 603 128 162.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.