Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej apeluje o pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Pieniądze można wpłacać na konto Caritas albo przekazać podczas zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę, 27 czerwca 2021 r.
19 czerwca 2021 r. w Nowej Białej koło Nowego Targu wybuchł gigantyczny pożar, wskutek którego spłonęło ponad 40 budynków. Wielu ludzi straciło cały dorobek życia. Spaliły się domy, stajnie, budynki gospodarcze. - „Rok temu cała Polska pomagała poszkodowanym w powodzi mieszkańcom Podkarpacia. Teraz to my chcemy pomóc rodzinom, które w pożarze straciły wszystko” - apeluje ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej już przekazała na pomoc poszkodowanym w pożarze 50 tysięcy złotych. Potrzeby są jednak większe. Pieniądze można wpłacać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem „pożar”.

Natomiast w niedzielę, 27 czerwca, we wszystkich parafiach Diecezji Rzeszowskiej będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. - Proszę o solidarność z tymi biednymi ludźmi oraz o modlitwę i pomoc finansową - prosi ks. Piotr Potyrała.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.