W ramach 6. kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi, MKS MOSiR Jasło rozegra dzisiaj, 7 listopada, na wyjeździe derbowy mecz z Karpatami Krosno. Początek o godz. 17. Mecz bez publiczności.
Drużyna trenera Bartosza Kilara rozegrała dotąd tylko trzy mecze, wszystkie wygrywając we własnej hali z AKS V LO Rzeszów 3-0, Extransem Sędziszów Małopolski 3-0 i Spartą AGH Kraków 3-1. Do rozegrania pozostały im dwa zaległe mecze odwołane z powodu zakażeń koronawirusem w drużynach rywali - GKPS Gorlice (nie odbył się w drugim terminie 31 października) oraz KKS Kozienice (przełożony na 22 listopada). Jaślanie zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów (sety 9-1).

Natomiast Karpaty, które w tym sezonie występują pod szyldem Karpaty - Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno, plasują się na 2. miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Jakuba Heimrotha w pięciu meczach zdobyli 12 punktów (sety 13-3). Krośnieński zespół wygrał cztery mecze z GKPS Gorlice, Spartą Kraków, Extransem Sędziszów Małopolski i Wandą - Hutnikiem Kraków wszystkie po 3-0. Jedynej porażki Karpaty doznały we własnej hali z KKS Kozienice 1-3.