Siatkarze MKS MOSiR Jasło wygrali szósty mecz w tym sezonie. Dzisiaj, 21 listopada, pokonali w Ropczycach Błękitnych 3-1.
Drużyna trenera Bartosza Kilara kontynuuje zwycięską serię. Jaślanie są nadal niepokonani w tym sezonie. W Ropczycach wygrali szósty mecz. Jak dotąd przegrali tylko cztery sety.

W I secie Błękitni od początku prowadzili różnicą 5-6 punktów. W pewnym momencie było 10-5 i 13-6 dla gospodarzy. MKS MOSiR odrobił straty i doprowadzi do stanu 20-20. Jaślanie mieli setbola 24-23, ale nie udało się im zakończyć zwycięsko seta. Przegrali ostatecznie na przewagi 28-30. - Mieliśmy problem z przystosowaniem się do ciemnej hali. Zawodnicy mówią, że nie lubią w niej grać - tłumaczył porażkę w I secie Bartosz Kilar.

Dwa następne sety to już spokojna gra jasielskiej drużyny, która prowadziła różnicą 3 punktów. Błękitni doprowadzali do remisów, goście odskakiwali i pod kontrolą wygrali dwie kolejne partie. W IV secie, dosyć wyrównanym punkt za punkt, w końcówce Błękitni prowadzili 23-19, ale m. in. dwa autowe ataki Paszka pozwoliły odwrócić jaślanom losy seta i wygrać mecz.

W niedzielę, 22 listopada, MKS MOSiR Jasło rozegra zaległy mecz IV kolejki z Kozienicach.

Mecz VIII kolejki (21 listopada):
Błękitni Ropczyce - MKS MOSiR Jasło 1-3 (30-28, 22-25, 17-25, 24-26)
MKS MOSiR Jasło: Szymon Soboń, Kamil Warzocha, Artur Bartosik, Anatol Lejko, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Bartosz Ochoński (libero) oraz Przemysław Czado, Mateusz Michalec; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach VIII kolejki:
Hutnik-Wanda Kraków - Sparta Kraków 3-1 (25-19, 25-20, 21-25, 25-20)
KKS Kozienice - GKPS Gorlice 3-0 (25-17, 25-15, 25-21)
Extrans Sędziszów Małopolski - AKS V LO Rzeszów 3-1 (25-18, 21-25, 25-15, 25-20)
Karpaty Krosno - Arka Tempo Chełm 3-1 (21-25, 25-22, 25-20, 25-13)