W XII kolejce o mistrzostwo VI grupy II ligi mężczyzn, lider MKS MOSiR Jasło gra dzisiaj, 19 grudnia, w Krakowie. Rywalem drużyny trenera Bartosza Kilara jest SMS Sparta AGH Kraków. Początek meczu o godz. 19.
Drużyna jasielska po 11. meczach jest liderem z 29 punktami (sety 30-10). MKS MOSiR przegrał dotąd tylko jeden mecz, pozostałe wygrał, w tym 9 spotkań za 3 punkty. Podopieczni Bartosza Kilara są zdecydowanym faworytem meczu w Krakowie. We własnej hali pokonali Spartę 3-1. Mecz był przekładany ze względu na koronawirusa w drużynie krakowskiej. W tym spotkaniu jaślanie przegrali pierwszego seta w sezonie.

Sparta Kraków zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów (sety 12-27). Drużyna trenera Wojciecha Głowackiego wygrała dotąd tylko 2 mecze: w Gorlicach 3-0 i u siebie z Extransem Sędziszów Małopolski 3-0. Ponadto we własnej hali zdobyła po punkcie w przegranych meczach w tie-breaku z Błękitnymi Ropczyce i AKS V LO Rzeszów.