Siatkarki UKS MOSiR Jasło odniosły kolejne zwycięstwo w Podkarpackiej I Lidze. Dzisiaj, 20 lutego, pokonały na wyjeździe MKS Łańcut 3-2.
Jaślanki po emocjonującym, stojącym chwilami na wysokim poziomie meczu, okazały się lepsze od MKS Łańcut. Po pierwszym przegranym secie drużyna trenera Leszka Wierzgacza nie załamała się, ale podjęła walkę i wygrała dwie kolejne partie. Jednak w IV secie zbyt duże rozluźnienie spowodowało, że zespół z Jasła przegrał sromotnie do 11. W tie-breaku już jednak nie dały szans miejscowym.

- Mieliśmy bardzo dobre okresy gry, ale też i słabe. Psuliśmy zbyt wiele zagrywek i dziewczyny popełniały proste błędy. O naszym zwycięstwie przesądziło większe doświadczenie - powiedział po meczu trener Leszek Wierzgacz.

To ósme zwycięstwo, a trzecie odniesione za 2 punkty jasielskiej drużyny w tym sezonie. Ostatni mecz w części zasadniczej sezonu jaślanki rozegrają 26 lutego (piątek) o godz. 18:00 na wyjeździe z KS Marba Sędziszów Małopolski.