W meczu II kolejki klasy okręgowej Czarni Jasło rozgromili Markiewicza Krosno 8-1. Dwoma hat-trickami popisali się Dariusz Bałut i nowy nabytek jasielskiej drużyny Paweł Kowalkowski.
Czarni w dziesięć minut strzelili z łatwością 4 bramki i w zasadzie było po meczu. To był nokaut dla Markiewicza. Krośnieńska drużyna przyjechała na mecz tylko w dwunastu i jakby zostali w szatni. Inna rzecz, że Czarni zagrali w ofensywie z zębem, agresywnie i dopiero po czwartej bramce przestali forsować tempo. Jedyną bramkę goście zdobyli po koszmarnym błędzie Dawida Floriana, który z autu zagrywał piłkę do Patryka Szostaka, a lot futbolówki przeciął szybszy Filip Dubis.

Piłka nożna. V liga. Czarni Jasło rozgromili Markiewicza Krosno. Hat-tricki Dariusza Bałuta i Pawła Kowalkowskiego
Paweł Kowalkowski (z piłką) w debiucie w Czarnych Jasło zdobył trzy bramki.

Gdyby Czarni wykorzystali dogodne sytuacje, które stworzyli pod bramką rywali, to wynik byłby dwucyfrowy. W pewnym momencie, szczególnie w I połowie, gdy niemal każdy z zawodników Czarnych chciał zdobyć bramkę i wtedy różnie bywało ze skutecznością. Od wyższej porażki uratował Markiewicza Krosno Oleh Vikhot, który wygrał pojedynki i obronił instynktownie strzały z bliska m.in. Pawła Kowalkowskiego (52 min.), Dariusza Bałuta (55), Marcina Krajewskiego (85) i Macieja Sowy (87).

W Czarnych zadebiutował Juan David Toro Arias.

W Czarnych zadebiutowało dwóch nowych zawodników. 28-letni Juan David Toro Arias, posiada hiszpański paszport, wcześniej grał m.in. w Peru i Bułgarii. W Czarnych wystąpił na bokach pomocy - w I połowie na lewej, a po przerwie - na prawej stronie. Natomiast zdobywca trzech goli 29-letni Paweł Kowalkowski to były zawodnik Hutnika Warszawa (IV liga), Makowianki Maków Mazowiecki (klasa okręgowa), Korony Ostrołęka (IV liga), Pełty Karniewo (klasa B i A) oraz MKS Ciechanów (klasa okręgowa). W tym ostatnim klubie grał w sezonie 2019/20. Po tym co zaprezentował w debiucie, Czarni powinni mieć z niego duży pożytek i wzmocnienie siły ofensywnej.

Mecz II kolejki (22 sierpnia):
Czarni 1910 Jasło - Markiewicza Krosno 8-1 (5-1)
1-0 Dariusz Bałut (3), 2-0 Paweł Kowalkowski (5), 3-0 Paweł Kowalkowski (6), 4-0 Dariusz Bałut (10), 4-1 Filip Dubis (23), 5-1 Dariusz Bałut (28), 6-1 Paweł Kowalkowski (61), 7-1 Maciej Sowa (70), 8-1 Marcin Krajewski (90)

Czarni: Patryk Szostak - Dawid Florian, Wojciech Myśliwiec (72 Łukasz Stanek), Rafał Mastaj, Paweł Setlak - Mateusz Kurdziel (46 Maciej Sowa), Patryk Fryc, Łukasz Urban (57 Jakub Wyderka), Juan David Toro Arias (84 Tomasz Pałucki) - Paweł Kowalkowski (85 Karol Szydło) - Dariusz Bałut (60 Marcin Krajewski); trener Adam Domaradzki.
Markiewicza: Oleh Vikhot - Krzysztof Zając, Marcin Żywiec, Dariusz Łach, Michał Krupski - Oleh Churko, Bartłomiej Nawrocki, Damian Honkisz, Kamil Kukulski - Filip Dubis (79 Marcin Gąsior); trener Marcin Żywiec.
Sędziowali: Łukasz Rygiel oraz Maciej Kosturski i Łukasz Matuszek. Żółte kartki: Mateusz Kurdziel, Paweł Setlak - Oleh Vikhot. Widzów około 100.