Beniaminek z Jasła zdobył pierwszy punkt w rozpoczętym przed kilkoma dniami sezonie. Remis na stadionie w Kolbuszowej uratował w 7. minucie doliczonego czasu gry Jakub Frączek!
Piłkarze Czarnych Jasło zaczęli mecz z Sokołem fatalnie. Gorzej nie mogli, bo już po 7 minutach przegrywali 0-2. - Pierwszą bramkę straciliśmy z dwumetrowego spalonego - usprawiedliwiał trochę drużynę jej kierownik Robert Gabryel i zarazem dodawał: - Mogliśmy też stracić trzy, a nawet cztery gole w pierwszej połowie.

Mecz był rozgrywany na boisku z hybrydową nawierzchnią (sztuczne włókna i naturalna trawa) w Kolbuszowej. Sokół w I połowie dominował, rozgrywał piłkę, konstruował akcje i Czarni byli w opałach, chociaż mogli zdobyć przed przerwą dwa gole. Bliski pokonania bramkarza gospodarzy był najpierw Wojciech Munia, a następnie Bartosz Szopa, który minął dwóch zawodników Sokoła, ale bramkarz obronił jego strzał.

Kontaktową bramkę jaślanie zdobyli z rzutu karnego Łukasza Urbana. Sędzia podyktował „jedenastkę” za faul na Bartoszu Szopie. W doliczonym czasie gry Jakub Frączek, który zmienił w przerwie Kamila Majkę, uratował remis w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

Sokół kończył w dziesięciu, bo bramkarz gospodarzy został ukarany czerwoną kartką za dotknięcie piłki ręką poza polem karnym. Sokół w II połowie jakby trochę opadł z sił. Czarnych należy pochwalić za konsekwentną grę do końca, walkę i determinację.

- Jechaliśmy po trzy punkty, ale remis wywalczony w takich okolicznościach, jest cenny i trzeba szanować - podkreślił trener jasielskiej drużyny Ryszard Skuba.

W Czarnych zadebiutował Szymon Sabik, pozyskany przed sezonem z LKS Czeluśnica.

W ramach III kolejki Czarni w najbliższą niedzielę (2 sierpnia) o godz. 17 na własnym stadionie podejmują rezerwy Stali Mielec.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Czarni 1910 Jasło 2-2 (2-0)
1-0 Brian Dziedzic (6), 2-0 Brian Dziedzic (7), 2-1 Łukasz Urban (56, karny), 2-2 Jakub Frączek (90+7)
Sokół: Kamil Mazurek - Klaudiusz Dziedzic (87 Bartłomiej Szalony), Roman Ilnytskyi, Piotr Szkolnik, Andrzej Skowron (55 Bartłomiej Karkut), Bartosz Darłak, Łukasz Gorzelany (80 Łukasz Korab), Mateusz Prokop (66 Jakub Bieleń), Brian Dziedzic (58 Kamil Aab), Kornel Kołacz, Bartłomiej Miazga (75 Robert Micek); trener Waldemar Mazurek.
Czarni: Damian Niemczyński - Maciej Sowa, Wojciech Myśliwiec (72 Szymon Sabik), Wojciech Dziedzic, Krzysztof Szydło - Łukasz Urban (80 Kamil Wietecha), Rafał Mastaj- Bartosz Szopa (87 Przemysław Musiał) - Kamil Majka (46 Jakub Frączek), Wojciech Kiełtyka (78 Paweł Setlak) - Wojciech Munia; trener Ryszard Skuba, asystent Artur Gałuszka.
Sędziowali: Hubert Toś oraz Sylwester Rolek i Wojciech Ciołkowski (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Andrzej Skowron, Bartłomiej Miazga, Łukasz Gorzelany, Łukasz Korab; czerwona: Kamil Mazurek (66).

W pozostałych meczach II kolejki:
Karpaty Krosno - Błękitni Ropczyce 3-0 (1-0): Karol Czelny (45+), Karol Knap (50, karny), Karol Wajs (88).
Partyzant Targowiska - Piast Tuczempy 1-2 (0-1): Kamil Chmielowski (78) - Kacper Kogut (12), Łukasz Tyrawski (71).
Ekoball Stal Sanok - Sokół Nisko 3-3 (1-2):Sebastian Sobolak (29, 83), Łukasz Tabisz (73) - Patryk Tur (9, 39, 75).
Orzeł Przeworsk - Igloopol Dębica 0-0
JKS Jarosław - Izolator Boguchwała 1-1 (1-0): Adrian Brodowicz (39) - Krystian Wilk (57).
Stal II Mielec - Stal II Stalowa Wola 0-1 (0-0): Bartosz Tłuczek (48).
Głogovia Głogów Małopolski - Polonia Przemyśl 0-0
Start Pruchnik - Legion Pilzno 1-3 (0-1): Roman Znamieńczyków (75) - Jakub Turczyn (39), Damian Wolański (71, 77).
Lechia Sędziszów Małopolski - Resovia II Rzeszów 4-3 (3-1): Aleksander Czółno (25, karny; 41, karny), Kamil Potwora (26), Szymon Urbaniak (56) - Karol Cholewa (8), Kacper Bomba (64), Filip Mikrut (90)..
Korona Rzeszów - Wisłok Wiśniowa (przełożony na 19 sierpnia).