Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnego świętowania. Dekorujemy domy, spędzamy czas z najbliższymi, obdarowujemy się prezentami, wspominamy mijający rok i snujemy marzenia na nadchodzący.
14 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin. W świąteczny nastrój wszystkich zebranych wprowadziło opowiadanie S. Lang pt. Szym Pansik - O, Nie! Święta!

Historia marudnej małpki, która radzi, abyśmy się skupili tylko na dobrych rzeczach, a problemy wydadzą się mniejsze, nawet podczas nadchodzącej świątecznej gorączki. Wszyscy wiemy, że choinka jest nieodłącznym symbolem Świąt Bożego Narodzenia i że pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale także przypomina o wartościach takich jak jedność, radość czy miłość.

spotkanie w MBP w Jaśle

Na spotkaniu uczestnicy z papieru i rolek wykonali kolorowe świąteczne drzewko. Tworząc tę prostą przestrzenną dekorację klubowicze dzielili się swoimi marzeniami na nadchodzący rok: Mikołaj marzy o podróży do Czech i Francji, Milenka o drugim kotku, Beatka chciałaby prawdziwą szopkę, a marzeniem pani Sylwii jest święty spokój. Niech te świąteczne marzenia, staną się dla wszystkich inspiracją do tworzenia jeszcze piękniejszych chwil, nie tylko podczas nadchodzących świąt, ale przez wszystkie dni w Nowym Roku.

Nie zabrakło świątecznych prezentów. Otrzymane książki i słodycze umilą klubowiczom na pewno przedświąteczne chwile.

spotaknie w MBP w Jaśle

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu "Rodzinne czytanie" i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzonej przez Fundację "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom", w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję "Całe Jasło czyta dzieciom".Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.