23 grudnia Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, przy wsparciu Miasta Rzeszowa zorganizowała Wigilię dla osób ubogich, samotnych i bezdomnych.
Licznie zgromadzonych uczestników (ok. 200 osób) w siedzibie rzeszowskiej Caritas powitał dyrektor Caritas, ks. Piotr Potyrała. Następnie biskup rzeszowski, bp Jan Wątroba odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatki i złożył życzenia, mówiąc: "Ważne jest, abyśmy obok drugiego człowieka nigdy nie przechodzili obojętnie. I abyśmy pamiętali, że Boże Narodzenie, to urodziny Jezusa i to jest Jego święto".

W radosnej atmosferze wszyscy wzięli do ręki opłatki i wypowiedzieli bożonarodzeniowe życzenia. Po nich zasiedli do stołu, aby spożyć przygotowane potrawy, m.in. barszcz z uszkami, kapustę z grzybami, pierogi, ryby, a także placki.

Jako kelnerzy dyżur pełnili wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie oraz z Zespołu Kuratorskiego w Rzeszowie. W trakcie wieczerzy życzenia wypowiedzieli zaproszeni goście, m.in. Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Tadeusz Pachorek, wicestarosta rzeszowski oraz Mieczysław Janowski, były prezydent Rzeszowa.

Wszyscy uczestnicy Wigilii czuli podniosłą atmosferę, a także radość z faktu, że nie są sami, bo rzeszowska Caritas o nich pamięta.

Podobne spotkanie wigilijne zostało przez Caritas zorganizowane również w Jaśle Wigilia dla osób bezdomnych i samotnych w Jaśle


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.