Ławeczka z postacią, urodzonego w Jaśle, Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza stanęła przy Jasielskim Domu Kultury.
Przy Jasielskim Domu Kultury powstała ławeczka z postacią, urodzonego w Jaśle, Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Był to wybitny kompozytor muzyki do wielu popularnych seriali i filmów m.in. Czterdziestolatka, Janosika czy Wojny Domowej.

Miasto od dawna chciało upamiętnić tego wybitnego muzyka, który nie zapomniał o rodzinnym Jaśle i wspierał je darowiznami (zakup nowego fortepianu dla Jasielskiego Domu Kultury, wsparcie Społecznego Komitetu Ochrony i Renowacji Zabytków Cmentarza przy ul. Zielonej w Jaśle, fundowanie stypendium dla młodych, utalentowanych muzycznie jaślan). Stąd też w otoczeniu JDK (u zbiegu ulic: Kościuszki i Rejtana) zaaranżowano skwer i zamontowano muzyczną ławeczkę (stylizowany symbol fortepianu) wraz z rzeźbą z brązu, przedstawiającą postać Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.
- Jestem przekonany, że upamiętnienie w ten sposób wybitnego artysty, znakomitego muzyka jazzowego, a dla nas przede wszystkim rodowitego jaślanina przyczyni się do jeszcze szerszej popularyzacji zarówno jego dorobku, jak i postaci - zaznacza Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz urodził się 10 kwietnia 1928 roku w Jaśle, jego dom rodzinny znajduje się w kamienicy stojącej w rynku w pierzei zachodniej. Był znanym muzykiem jazzowym, współtwórcą zespołu "Melomani", saksofonistą, kompozytorem muzyki do wielu seriali i filmów. W 2013 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jasła. Zmarł 31 lipca 2021 roku w Warszawie.

Wykonanie "ławeczki Dudusia" to część przedsięwzięcia "Miejski design", wchodzącego w skład projektu "Jasło - moje miasto, mój dom".Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.