Uczniowie szkół w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach wzięli udział w spektaklu ekologicznym "EkoDetektywi: Zagadka Zanieczyszczonego Miasta"
Ekodetektywi zagościli w kilku szkołach podstawowych gminy Jasło. Na zaproszenie Urzędu Gminy, Krakowskie Biuro Promocji Kultury zaprezentowało spektakl ekologiczny "EkoDetektywi: Zagadka Zanieczyszczonego Miasta". W zakresie kształtowania postaw proekologicznych w inscenizacji uczestniczyli uczniowie szkół: nr 1 i 2 w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach.

Dzięki spektaklowi młodzież może zrozumieć, jakie są skutki zanieczyszczeń i jakie działania mogą być podjęte, aby je zmniejszyć. Uczniowie dostrzegają, że każda osoba może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez proste, codzienne wybory. Przedstawienie ukazuje, że współpraca i zaangażowanie społeczności są kluczowe dla skutecznej ochrony środowiska. Młodzi widzowie mogą wyciągnąć nauki o poszanowaniu natury, odpowiedzialnym zachowaniu i wspólnym dążeniu do ochrony planety.

Interakcja z bohaterami dała młodzieży okazję, aby w przystępny sposób odkryć skomplikowane zagadnienia ekologiczne oraz zrozumieć, że ich działania mają realny wpływ na przyszłość środowiska.

Spektakl w oparciu o własny scenariusz, reżyserowała Aleksandra Kowalczyk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.