Barwny korowód przeszedł ulicami Osieka Jasielskiego w dniu 6 stycznia w święto Trzech Króli.
6 stycznia mieszkańcy gminy Osiek Jasielski celebrowali święto Objawienia Pańskiego uczestnicząc w barwnym Orszaku Trzech Króli przy akompaniamencie Zespołu Folklorystycznego "Łęczanie" śpiewając wspólnie znane kolędy i pastorałki.

orszak Trzech Króli w Osieku Jasielskim

Uroczystość ta ma być wspomnieniem opisanej w Ewangelii św. Mateusza wizyty Mędrców ze Wschodu u nowo narodzonego Jezusa. Wspólne świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim, odprawioną przez proboszcza parafii, księdza Bogusława Kellnera.
Po mszy św. uformowany orszak ruszył ulicami Osieka Jasielskiego prowadzony przez "Gwiazdę Betlejemską". Barwny korowód przeszedł na Kompleks Sportowo - Rekreacyjny, gdzie atrakcją była żywa szopka z Alpakowego zoo w Wolicy i Święta Rodzina, Maryja z Józefem i Dzieciątkiem.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Wójt Gminy Osiek Jasielski, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.