W miejscowości Lisów, jednym z około 900 miejsc w Polsce, już po raz kolejny zorganizowany został Orszak Trzech Króli.
Po raz kolejny w uroczystość Objawienia Pańskiego mieszkańcy Gminy Skołyszyn zgromadzili się na placu przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Lisowie, aby uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Było to miejsce spotkania się trzech królewskich orszaków, które wyruszyły z Bączala Dolnego, Skołyszyna i Sławęcina.

Na czele każdego orszaku znajdowała się flaga w kolorze symbolizującym danego króla: czerwona - Kacpra, niebieska - Melchiora i zielona - Baltazara. Następnie wraz z mieszkańcami podążali kapłani i co najważniejsze - królowie. Po dotarciu na lisowski plac odegrano scenę symbolizującą królewski pokłon. Później odbyło się wspólne kolędowanie.

Na zakończenie, proboszcz parafii Lisów ks. Bogdan Kloc oraz Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz podziękowali wszystkim mieszkańcom za obecność, a nadto tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości. Tegoroczny orszak przyciągnął do Lisowa tłumy uczestników.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.