W XVIII kolejce o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej Czarni 1910 Jasło przegrali na wyjeździe ze Stalą II Stalowa Wola 0-1. Rywale tylko z nazwy byli drużyną rezerwową. Przeciwko Czarnym wystąpiło aż 10 piłkarzy z kadry III-ligowej trenera Szymona Szydełki.
Czarni mieli pecha, bo akurat niedzielny mecz w III lidze ŁKS Probudex Łagów - Stal Stalowa Wola został odwołany z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego zawodnika drużyny z Łagowa. Tym samym w składzie rezerw pojawiło się aż 10 zawodników, którzy 17 października w poprzednim meczu „stalówki” ze Stalą Kraśnik (2-0) grali lub siedzieli na ławce rezerwowych u trenera Szymona Szydełki. Byli to: Matthew Korziewicz, Adam Waszkiewicz, Piotr Witasik, Bartosz Sobotka, Przemysław Stelmach, Rafał Surmiak, Kacper Ziółkowski, Michał Mistrzyk, Piotr Mroziński i Szymon Grabarz.

Czarni Jasło

- Wiedzieliśmy, że gospodarze będą wzmocnieni zawodnikami z pierwszej drużyny, dlatego zagęściliśmy środek boiska i nastawiliśmy się na grę z kontry - powiedział nam trener Czarnych Artur Gałuszka, który w drugim meczu prowadził drużynę pod nieobecność chorego Adama Domaradzkiego.

Stal miała więcej z gry, przeważała, zdobyła gola już w 24. minucie i kontrolowała sytuację na boisku. Czarni powalczyli, szczególnie w II połowie i pozostawili po sobie dobre wrażenie. Sytuacji dogodnych do zdobycia goli nie mieli. Jedynie Wojciech Kiełtyka w I połowie i w 90. minucie dwukrotnie uderzał piłkę głowa, ale nie trafił w bramkę.

- Trudno być zadowolonym po przegranym meczu, gdy nie mamy punktów, ale uważam, że zaprezentowaliśmy się przyzwoicie. Nie ma powodów do wstydu - dodał Artur Gałuszka.

To 9. porażka Czarnych w tym sezonie, a siódma w meczu wyjazdowym. Spotkanie w Stalowej woli było rozegrane na boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Mecz XVIII kolejki (25 października):
Stal II Stalowa Wola - Czarni 1910 Jasło 1-0 (1-0)
1-0 Wiktor Stępniowski (24)
Stal II: Matthew Korziewicz - Adam Waszkiewicz, Wiktor Stępniowski (56 Kacper Piotrowski), Piotr Witasik, Szymon Jopek, Bartosz Sobotka, Przemysław Stelmach, Rafał Surmiak (46 Kacper Ziółkowski), Michał Mistrzyk (75 Jakub Lebioda), Piotr Mroziński, Szymon Grabarz (56 Maciej Wojtak); trener Sławomir Adamus.
Czarni: Damian Niemczyński - Maciej Sowa, Wojciech Myśliwiec, Szymon Sabik, Krzysztof Szydło - Łukasz Urban, Rafał Mastaj, Karol Szydło (80 Przemysław Musiał) - Wojciech Kiełtyka, Emihrad Mchedlidze (46 Kamil Majka) - Pavlo Kulish (68 Jakub Frączek); trener Artur Gałuszka.
Sędziował Mateusz Warzocha (Rzeszów). Żółte kartki: Adam Waszkiewicz, Piotr Witasik - Maciej Sowa. Mecz bez publiczności.

W pozostałych meczach XVIII kolejki:
Ekoball Stal Sanok - Lechia Sędziszów Małopolski 3-1 (2-0): 1-0 Sebastian Sobolak (17), 2-0 Kamil Jakubowski (25), 3-0 Sebastian Sobolak (65), 3-1 Paweł Branas (87)
Wisłok Wiśniowa - Głogovia Głogów Małopolski 1-2 (0-0): 0-1 Przemysław Pyrdek (61), 1-1 Michał Szymański (65), 1-2 Przemysław Pyrdek (77, karny).
Legion Pilzno - JKS Jarosław 0-3 (0-1): 0-1 Bartłomiej Raba (21), 0-2 Bartłomiej Raba (59), 0-3 Bartłomiej Raba (59).
Orzeł Przeworsk - Partyzant Targowiska 2-0 (1-0): 1-0 Hubert Bednarz (42), 2-0 Dawid Czyrny (76).
Sokół Nisko - Karpaty Krosno 0-3 (0-2): 0-1 Szymon Dziadosz (13), 0-2 Grzegorz Gierlasiński (44), 0-3 Samuel Anso Asante (65).
Korona Rzeszów - Start Pruchnik 4-2 (1-0): 1-0 Bartłomiej Buczek (9), 2-0 Jakub Konefał (50), 2-1 Damian Bochnak (57, karny), 3-1 Dawid Przybyło (65), 3-2 Kamil Płasz (87), 4-2 Bartomiej Buczek (89).
Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica 1-0 (0-0): 1-0 Paweł Sedlaczek (75).
Błękitni Ropczyce - Izolator Boguchwała 0-2 (0-0): 0-1 Aleksander Gajdek (76, karny), 0-2 Kacper Penar (90).
Piast Tuczempy - Stal II Mielec 0-0
Resovia II Rzeszów - Sokół Kolbuszowa Dolna 3-0 (1-0): 1-0 Dominik Kumorek (38), 2-0 Dominik Kumorek (62), 3-0 Sebastian Usarz (68).