W sobotę odbędzie się koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek - Kolędy Podkarpacia".
Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się koncert laureatów XXIX Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek - Kolędy Podkarpacia".

Na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpi 18 wykonawców, zwycięzców wyłonionych w trakcie dwudniowych eliminacji. Podczas koncertu zostaną wręczone im nagrody i dyplomy.

Do tegorocznej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek - Kolędy Podkarpacia", zgłosiło się ponad 80 wykonawców od 6 do 18 lat, soliści oraz zespoły wokalno - instrumentalne.

Przesłuchania konkursowe trwały dwa dni (3 i 4 stycznia br.), a oceniali je jurorzy: Joanna Trzepiecińska (aktorka filmowa, serialowa i telewizyjna), Bogdan Hołownia (pianista jazzowy), Jolanta Jaracz (nauczyciel muzyki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Jaśle), Elwira Szpak (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle), Józef Trojan (multiinstrumentalista, zdobywca złotych skrzypiec) oraz Sławomir Gołębiowski (miłośnik folkloru, choreograf, główny specjalista ds. imprez masowych JDK).

Organizowany co roku konkurs cieszy się sporą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dlatego do udziału w nim zgłaszają się także uczestnicy z Małopolski oraz województw: świętokrzyskiego i lubelskiego.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.