Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali wobec bezdomnego mężczyzny, który przebywał w pustostanie. Z uwagi na niską temperaturę, 31-latek znajdował się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.
W nocy, słupki rtęci na termometrach spadają nawet do -20°C. Taka temperatura niesie za sobą zagrożenie, szczególnie dla osób bezdomnych czy nietrzeźwych. Ze względu na niskie temperatury, są narażone na wychłodzenie organizmu.

We wtorek przed godz. 22, dyżurny jasielskiej jednostki skierował policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego, do pustostanu na ul. Lwowskiej w Jaśle. Ze zgłoszenia wynikało, że miała tam przebywać osoba bezdomna.


Na miejscu funkcjonariusze zastali 31-latka. Był bardzo zziębnięty, dodatkowo nietrzeźwy - miał w organizmie ponad 2 promile. Ze względu na bardzo niską temperaturę, mundurowi doprowadzili mężczyznę do jasielskiej jednostki i umieścili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Tam w cieple, mógł spędzić noc i wytrzeźwieć.

Reakcja policjantów uchroniła 31-latka, przed zamarznięciem, które niewątpliwie groziło mu tej nocy.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.