Najpiękniejsze kolędy i pastorałki można było usłyszeć w wykonaniu laureatów tegorocznej edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek - Kolędy Podkarpacia".
Koncert finałowy odbył się 13 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury. Nie zabrakło gromkich braw i owacji od publiczności.

Kolędy i pastorałki mają swoją bogatą historię i są głęboko zakorzenione w polskiej tradycji i kulturze. Śpiewane w domach, szkołach czy dużych scenach nadal przyciągają, tworząc świąteczną atmosferę.

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek - Kolędy Podkarpacia" to wydarzenie, które corocznie cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja dostarczyła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń artystycznych, a koncert finałowy spotkał się z wielkim uznaniem ze strony zgromadzonej publiczności.


Laureaci zaprezentowali utwory mniej i bardziej znane. W trakcie koncertu można było usłyszeć kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Pastorałki miały swoje unikalne interpretacje.

- Jestem bardzo zadowolona, że zostałam doceniona w tym konkursie, bo zdobyłam II nagrodę w kategorii soliści 15-18 lat. W tym roku poziom był wysoki. Występowało wiele uzdolnionych wokalistów. Byłam pod ogromnym wrażeniem niektórych wykonań, dlatego nie spodziewałam się, że zdobędę tę nagrodę. Jestem zaszczycona, że mogłam wystąpić podczas koncertu finałowego i cieszę się, że ten konkurs pielęgnuje tradycję śpiewania kolęd - powiedziała Laura Gondek, laureatka tegorocznej edycji konkursu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.