Spotkanie opłatkowe dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych z okręgu jasielskiego odbyło się w domu parafialnym w Jaśle.
W Domu Parafialnym przy kościele Farnym w Jaśle 13 stycznia miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych z okręgu jasielskiego. Spotkanie noworoczne rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. dr Marek Winiarski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Rzeszowskiej.

W kazaniu przytoczył słowa św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara z książki Życie duchowe czyli doskonałość chrześcijańska o trzech wiecznych pomnikach miłości Boga do człowieka: żłóbek, krzyż i ołtarz. Rozważając Ewangelię o powołaniu celnika Mateusza powiedział, że Jezus każdego dnia przychodzi do naszego życia, do naszych wyborów, decyzji i zaprasza słowami: "Pójdź za Mną". "Jako katecheci zostaliśmy powołani, aby pomagać dzieciom, młodzieży i dorosłym osiągnąć zbawienie, bo po to przyszedł Jezus na ziemię, aby każdy człowiek mógł być zbawiony" - podkreślił duchowny.

Wobec zamętu medialnego dotyczącego lekcji religii w szkole, kaznodzieja mówił "nie lękajmy się, bo jesteśmy bezpieczni w rękach dobrego Boga".

Po Eucharystii katecheci złożyli sobie wzajemne życzenia, dzieląc się opłatkiem. Na stole nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu z uszkami i pysznych ciast. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera, wspólne rozmowy oraz radosny śpiew kolęd i pastorałek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.