W kościele Chrystusa Króla w Jaśle odbyły się jasełka i wspólne kolędowanie.
Kolędy brzmią najpiękniej, gdy śpiewa się je głośno i wspólnie. Radosne kolędowanie połączone z wystawieniem Jasełek miało miejsce 21 stycznia w kościele Chrystusa Króla w Jaśle.

Inscenizację narodzin Chrystusa przygotowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 i Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle. Młodzi artyści wcielili się w role: Maryi, Józefa, Trzech Króli, pasterzy aniołów i diabełka. Przedstawienie było także okazją do złożenia życzeń wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę, wzruszającą modlitwę do Boga.

kolędowanie w Jaśle

O godz. 16.00 w jasielskiej świątyni wybrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W ten wyjątkowy klimat kolędowy, wszystkich zgromadzonych wprowadzili: zespół polsko-ukraiński Konsonans, schola Laudate Dominum z parafii pw. Narodzenia NMP w Tarnowcu, chór Misericordia i schola Jeruzalem z przyjaciółmi z parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle.

W trakcie koncertu można było usłyszeć bożonarodzeniowe utwory w nowoczesnych aranżacjach. Wśród kompozycji znalazły się: Gdy śliczna Panna, Przybieżeli do Betlejem pasterze, Tryumfy Króla Niebieskiego, Skrzypi wóz, Świeć gwiazdeczko, świeć, Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.