W dziesięciu placówkach oświatowych w powiecie jasielskim dzisiaj, 27 października, były zawieszone zajęcia lub odbywały się w systemie hybrydowym i zdalnym.
Zamknięta jest do 30 października Szkoła Podstawowa w Łysej Górze. Wszyscy uczniowie mają naukę zdalną.

Zawieszone są zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu u Michalitek w Jaśle, w Niepublicznym Żłobku u Michalitek w Jaśle i w Niepublicznym Żłobku „Kraina Słodziaków” w Jaśle. Ponadto zawieszono zajęcia dla grupy „Tropiciele” w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle.

Hybrydowy system nauczania obowiązuje w Szkole Podstawowej w Nienaszowie (zdalne nauczanie w klasach I i III), w Szkole Podstawowej w Szebniach (zdalne nauczanie w klasie III i oddziale przedszkolnym), w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle (zdalne nauczanie w klasie II), w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Skołyszynie (zdalne nauczanie w klasach I, II i III oraz w oddziale 0) oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieździedzy (zdalne nauczanie w klasie II).

Zwieszenie zajęć lub zdalne nauczanie obowiązywało dzisiaj, 27 października, w 118 placówkach oświatowych w województwie podkarpackim.