W Jasielskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert gdzie zabrzmiały znane i mniej znane kolędy i utwory bożonarodzeniowe.
Znane i mniej znane kolędy i utwory bożonarodzeniowe zabrzmiały po raz kolejny na scenie Jasielskiego Domu Kultury. Tym razem dzięki Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle oraz Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle. Koncert odbył się 26 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury, który był również współorganizatorem wydarzenia.

- Widzę wśród państwa wiernych słuchaczy. Być może pamiętają państwo poprzednie koncerty, którym towarzyszyły emocje i muzyczne, artystyczne wrażenia. Była też radość i duma, bo przecież na tej scenie są państwa dzieci, nasi uczniowie, sąsiedzi, przyjaciele. To nie są osoby z zewnątrz, to nasi lokalni artyści, bardzo ważni dla społecznego i kulturalnego rozwoju miasta i regionu - powiedział Marek Rolek, na co dzień kierownik sekcji instrumentalno - teoretycznej w Państwowej Szkole Muzycznej, który tego wieczoru pełnił rolę konferansjera.

Koncert rozpoczął występ chóru obydwu szkół muzycznych pod dyrekcją Moniki Twarduś. Młodzi artyści zaśpiewali a capella sześć kolęd, m.in. "Przybieżeli do Betlejem", "Narodził się nam Zbawiciel", "Jezusa Narodzonego".

W kolejnej odsłonie na scenie JDK wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Dudy, zespół wokalny adFontem oraz soliści: Kornelia Wojnarowska (nauczycielka śpiewu w Prywatnej Szkole Muzycznej II st. w Jaśle, absolwentka wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Wydziału Wokalnego Konserwatorium Królewskiego w Hadze), Maria Burekowska (na co dzień fizjoterapeutka, muzycznie związana z Jasielskim Domem Kultury) oraz Aleksandra Rak, uczennica Kornelii Wojnarowskiej. W tym składzie zabrzmiało 5 kolejnych utworów. W koncercie wystąpiła również Karolina Polak, solistka Jasielskiego Domu Kultury, nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach muzycznych. Z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej i zespołu adFontem zaśpiewała "Za chwilę święta" i "Szarą kolędę". Na zakończenie zespół wykonał a capella XVI - wieczny utwór "Gaudete".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.