Policjanci z jasielskiej grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 47 km/h. Prowadził także pojazd będąc pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo on, jak i czwórka pasażerów nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.
W ubiegłą sobotę, funkcjonariusze z jasielskiej grupy "SPEED", patrolowali drogę wojewódzką nr 992 w Jaśle. Po godz. 20, dokonali pomiaru prędkości osobowego opla. Kierujący jechał z prędkością 97 km/h, w miejscu, gdzie ograniczenie to 50 km/h.

W trakcie kontroli, mundurowi zauważyli, że kierowca oraz czwórka pasażerów, nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. W związku z przekroczeniem prędkości oraz nie korzystaniem z pasów bezpieczeństwa, 29-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 1100 zł, a na jego konto trafiło 16 punktów karnych.

Na każdego z pasażerów, policjanci także nałożyli mandaty za jazdę bez pasów. Trzech mężczyzn zgodziło się na ich przyjęcie, natomiast kobieta odmówiła. Mundurowi wobec niej skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Podczas interwencji, podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło także nerwowe zachowanie kierowcy. W trakcie rozmowy, 29-latek przyznał się, że dzień wcześniej zażywał amfetaminę.

Przeprowadzone badanie potwierdziło jego słowa. Następnie policjanci udali się z nim do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem będąc pod wpływem narkotyków, będzie teraz odpowiadał przed sądem.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.