Genartora Nauki GEN w Jaśle zaprasza dzieci i młodzież na ciekawe spędzenie wolnego czasu podczas ferii.
Po kilku miesiącach wytężonej pracy, uczniowie wreszcie mogą cieszyć się dwutygodniowym odpoczynkiem od szkolnych obowiązków. Dla tych, którzy zimowe ferie postanowili spędzić w mieście, przygotowano mnóstwo ciekawych warsztatów, zajęć i pokazów naukowych. W Generatorze Nauki GEN ferie rozpoczęły się od warsztatów programowania z klockami LEGO i kreatywnych warsztatów plastycznych. W kolejnych dniach czekać będzie uczestników nowa porcja atrakcji.

Ferie w Generatorze Nauki GEN to nie tylko świetna zabawa, lecz również fascynująca przygoda z nauką. Na własnej skórze przekonały się o tym dzieci, które we wtorek (30 stycznia br.) odwiedziły GEN, aby wziąć udział w zaplanowanych na ten dzień warsztatach.

Młodsi miłośnicy dobrej zabawy wzięli udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, w ramach których, z wykorzystaniem tekturowych pudełek, arkuszy kolorowego papieru, kleju i pisaków, tworzyli makietę wymarzonego miasta. Sala, w której odbywały się warsztaty dosłownie kipiała od twórczych pomysłów plastyków amatorów.

warsztaty w GEN-ie

Wtorek upłynął również pod znakiem programowania z klockami LEGO. Zajęcia adresowane do uczniów szkoły podstawowej w wieku 11-14 lat cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej. Tym razem fani programowania budowali robotycznego tancerza, poruszającego się w rytm muzyki. Zestawy LEGO Education SPIKE Prime to wiele możliwości i wariantów, to także doskonałe narzędzie zarówno do zabawy, jak też nauki kodowania.

To, co wydarzyło się w GEN-ie we wtorek jest jedynie rozgrzewką atrakcjami, jakie czekają na Was w kolejnych dniach ferii. W środę (31 stycznia br.) uczestnicy zajęć wezmę udział w zajęciach sportowo-ruchowych, warsztatach w laboratorium małego naukowca i pokazach astronomicznych w mobilnym planetarium.

Harmonogram warsztatów, zajęć i pokazów naukowych w ramach ferii zimowych w GEN-ie sprawdzisz na stronie internetowej genjaslo.pl

Zapisy na warsztaty i pokazy naukowe w godzinach pracy Generatora pod numerem telefonu 13 448 25 00.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.