W siedmiu szkołach podstawowych, dwóch przedszkolach i dwóch żłobkach w powiecie jasielskim zajęcia są zawieszone lub odbywają się zdalnie. W całym województwie podkarpackim koronawirus storpedował zajęcia w 142 placówkach oświatowych.
Szkoła Podstawowa w Łysej Górze jest zamknięta do 30 października. Wszyscy uczniowie mają naukę zdalną.

Hybrydowy system nauczania obowiązuje w Szkole Podstawowej w Nienaszowie (zdalne nauczanie w klasach I i III), w Szkole Podstawowej w Szebniach (zdalne nauczanie w klasie III i oddziale przedszkolnym), w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle (zdalne nauczanie w klasie IIc), w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Skołyszynie (zdalne nauczanie w klasach I, II i III oraz w oddziale 0), w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieździedzy (zdalne nauczanie w klasie IIb) oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Wróblowej (zdalne nauczanie w klasie I i w przedszkolu).

Zawieszone są zajęcia w Niepublicznym Przedszkolu u Michalitek w Jaśle oraz dla grupy „Tropiciele” w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle. Ponadto nieczynny jest Niepubliczny Żłobek „Kraina Słodziaków” w Jaśle i Niepubliczny Żłobek u Michalitek w Jaśle.