Na stoku narciarskim "Mareszka" w Świątkowej Wielkiej, policjanci z Jasła oraz Rzeszowa spotkali się z dziećmi i młodzieżą.
Zimowa przygoda na stoku narciarskim, to nie tylko ekscytujące zjazdy, ale także odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Doskonale wiedzą o tym policjanci, którzy w środę, w Świątkowej Wielkiej, na popularnej "Mareszcze", spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby promować bezpieczeństwo podczas spędzania ferii zimowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z mundurowymi z Jasła i Nowego Żmigrodu, przypomnieli najważniejsze zasady panujące na stokach czy trasach narciarskich. Przestrzegali przed nieodpowiedzialnym zachowaniem podczas zabaw na śniegu.

Podczas spotkania zorganizowali quiz.. Każdy kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące szerokorozumianego bezpieczeństwa podczas spędzania zimowego wypoczynku, otrzymał nagrodę, którą sam mógł wybrać. Wszyscy uczestnicy otrzymali także elementy odblaskowe.

Upominki zostały ufundowane i przekazane przez Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie oraz Fundację PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Mundurowi przypomnieli i zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "Śnieżny Dekalog".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.