Fundacja "Mówisz-Masz" przygotowała akcję "Jasielskie Pudełko Życia", która przeznaczona dla seniorów, osób samotnych, a także dla opiekunów osób zależnych. Jej celem jest pomoc w sytuacji, gdy służby medyczne muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może opóźnić akcję.
W środku "Pudełka Życia" znajduje się dwustronna karta informacyjna, która jest kluczem do przeprowadzenia prawidłowej akcji ratunkowej. Do pakietu dołączony jest magnez, który należy przykleić na drzwiach lodówki. Pudełko z wypełnioną ankietą należy położyć na górnej półce w drzwiach lodówki.

Karta powinna być wypełniona drukowanymi literami, a informacje w niej zawarte muszą mieć wiarygodny charakter. Składa się ona z części medycznej i społecznej. Pierwsza część ma za zadanie poinformować ratowników o stanie zdrowia poszkodowanego. Pojawiają się w niej informacje o chorobach, alergiach, operacjach przebytych przez pacjenta, a także lista leków przez niego przyjmowanych. Wszystko to jest potwierdzone podpisem i pieczątką lekarza rodzinnego. Druga strona karty nazywana jest ankietą społeczną. Dzięki niej ratownicy i lekarze wiedzą, z kim w razie potrzeby się kontaktować, komu przekazać klucze od mieszkania, a także kto przejmie opiekę nad ewentualnym zwierzęciem poszkodowanego.

Akcja "Jasielskie Pudełko Życia" została przygotowana przez Fundacją "Mówisz-Masz". Pakiety będą rozdawane bezpłatnie przez przedstawicieli fundacji poprzez Kluby Seniora, przewodniczących jasielskich osiedli, a także w innych miejscach, które skupiają seniorów.

Fundacja przygotowała akcję w porozumieniu ze Szpitalem Specjalistycznym w Jaśle, Pogotowiem Ratunkowym Krosno, które obsługuje powiat jasielski oraz została objęta Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.