26-letni kierowca mercedesa został zatrzymany do kontroli drogowej przez jasielską grupę "SPEED", w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. W trakcie interwencji okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania, a w jego organizmie znajduje się marihuana.
W niedzielę, policjanci z jasielskiej grupy "SPEED", kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, jadący drogą wojewódzką nr 993, w Nowym i Starym Żmigrodzie.

Po godz. 16, zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Powodem kontroli było przekroczenie przez kierującego prędkości o 14 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Jakby tego było mało, mundurowi wyczuli od niego charakterystyczny zapach marihuany. 26-latek przyznał się do jej palenia.


Funkcjonariusze wraz z kierowcą udali się na komisariat w Nowym Żmigrodzie. Po przeprowadzonym badaniu, narkotester wskazał w organizmie mężczyzny obecność marihuany. Następnie, mieszkańcowi gminy Dębowiec została pobrana krew do badań.

26-latek za przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Natomiast za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz będąc pod wpływem środka odurzającego mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.