Od wielu lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomaga Polakom zza naszej wschodniej granicy. Jedną z grup, do których dociera wsparcie, są studenci polskiego pochodzenia, którzy przybyli do Polski, aby tutaj poznawać język polski, a następnie rozpocząć studia.
31 stycznia 2024 r. w centrali rzeszowskiej Caritas odbyło się spotkanie z grupą polskich studentów z Białorusi, Ukrainy, Gruzji i Kazachstanu. Spotkanie rozpoczął modlitwą bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Wraz z Biskupem w spotkaniu z młodzieżą polonijną uczestniczył także ks. Piotr Potyrała, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Mariusz Grudzień, wiceprezes "Wspólnoty Polskiej, dr Małgorzata Kułakowska, dyrektor Centrum Polonijnego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Edyta Ślemp, wychowawca studentów.

Wzruszającym punktem programu był występ artystyczny polonijnej młodzieży, połączony ze śpiewem kolęd oraz recytacją wierszy w różnych językach. Nie zabrakło również czasu na rozmowę z młodzieżą o ich planach związanych z pobytem w Polsce. Wszyscy otrzymali także prezenty przygotowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Na zakończenie, bp Jan Wątroba podziękował za podtrzymywanie tradycji spotkań ze studentami zza wschodniej granicy, a nawiązując do programu artystycznego powiedział, że : "Najważniejsze są te dzieła, które są motywowane miłością do Pana Boga i drugiego człowieka."

Caritas Diecezji Rzeszowskiej realizuje swoją misję na wielu obszarach działania, w które wpisuje się niniejsze wydarzenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.