Posłanki Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska poinformowały o dodatkowych środkach, jakie trafią z budżetu państwa do wszystkich podkarpackich gmin, także do gmin powiatu jasielskiego.
O dodatkowych pieniądzach, jakie trafią do samorządów w ramach tzw. subwencji rozwojowej zapisanej w ustawie okołobudżetowej poinformowały dzisiaj (5 lutego) w Rzeszowie posłanki Koalicji Obywatelskiej Joanna Frydrych i Krystyna Skowrońska. Subwencja ta w skali kraju to około 3,2 mld zł i została podzielona między miasta i gminy.

- Kwota 3,2 mld zł została kiedyś zabrana samorządom, bo w taki sposób skonstruowano ustawę o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, że po zmianie wysokości kwoty wolnej od podatku, samorządy bardzo dużo traciły. My tą subwencję rozwojową przywracamy - powiedziała Krystyna Skowrońska.

Posłanka Joanna Frydrych podkreśliła, że pieniądze które trafią do budżetów gmin, samorządy będą mogły je przeznaczyć na zadania, o których sami zdecydują, co jest na danym terenie najważniejsze do zrobienia w danej chwili.

- Pamiętamy, że politycy PiS przyjeżdżali z kartonikami i dawali pieniądze na konkretne zadania. Najpierw samorządom zabierali pieniądze, a potem z góry decydowali ile trafi z powrotem i na jaką konkretną inwestycję narzuconą z Warszawy, w myśl zasady: "Wszystkie nasze dzienne sprawy są zależne od Warszawy". Teraz tak nie będzie - podkreśliła Joanna Frydrych.

Subwencja rozwojowa dla gmin powiatu jasielskiego w 2024 roku
- Miasto Jasło - 2 063 443 zł
- Gmina Brzyska - 317 855 zł
- Gmina Dębowiec - 441 125 zł
- Gmina Jasło - 916 129 zł
- Gmina Kołaczyce - 448 709 zł
- Gmina Krempna - 161 009 zł
- Gmina Nowy Żmigród - 444 163 zł
- Gmina Osiek Jasielski - 254 124 zł
- Gmina Skołyszyn - 647 039 zł
- Gmina Tarnowiec - 471 252 zł

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.